• Świąteczne tradycje - kartki

• Nieodłącznym elementem przedświątecznych dni w naszej szkole jest tworzenie kartek o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie wykazali się pomysłowością,  korzystając  różnych technik plastycznych A oto poniżej niektóre prace!

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już niewiele czasu, nie zwlekajcie i zacznijcie już przygotowywać piękne kartki z życzeniami. Możecie być pewni, że taka własnoręcznie wykonana kartka będzie wspaniałą pamiątką i bardzo miłym podarunkiem.

• Zajęcia muzyczne w szkole

• Pasja, wartości oraz szczególna atmosfera panująca podczas zajęć muzycznych - to słowa, które najlepiej charakteryzują naszą Nutkę. Cieszymy się, że w dzisiejszym świecie są jeszcze miejsca nauki, w których są ludzie skłonni do tworzenia czegoś większego niż sam szkolny obowiązek, ludzie, którzy chcą zarażać swoimi pasjami. Jesteśmy dumni, że jednym z tych miejsc jest nasza szkoła.

• Uczniowie odwiedzają Żorskie Hospicjum

• W dniu 15.12. br., przekraczając progi żorskiego hospicjum, uczniowie klasy 2 a LO wraz z uczennicą klasy 3 a LO zetknęli się z emocjami, których nie dało się nie zauważyć, szczególnie w sercach całego personelu. W tym szczególnym przedświątecznym okresie powinniśmy zawsze pamiętać o innych, o osobach chorych czy samotnych. Nasza grupa przygotowała dla podopiecznych placówki krótkie przedstawienie okraszone polskimi kolędami, śpiewanymi przy akompaniamencie ukulele i wiolonczeli. Czas się zatrzymał, a chwila wypełniona uśmiechem podczas pobytu w hospicjum złączyła serca tych młodych ludzi z osobami, które mają za sobą długą historię życia

W hospicjum byli: Monika Korona, Greta Waloszek, Małgorzata Suchodolska, Wiktoria Zgrzebnicka, Patrycja Kubiak, Marcin Dajnak, Wojciech Krenkiewicz wraz z szkolnym pedagogiem, panią Dorotą Zaskórską.

• Idą święta nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!

• Nasza szkoła kolejny razy włączyła się w kampanię społeczną "Idą święta nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj", której celem jest:

1. Przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci.

2. Wzmacnianie więzi rodzinnych.

3. Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci.