• „Z POWERem na START!”

„Z POWERem na START!” (WND-POWR.01.02.01-24-0164/18)

Projekt jest realizowany w okresie od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2021r. przez Stowarzyszenie Rodziców i Nauczycieli "Wspólnota Rodzinna" w partnerstwie z: NCG NEW CONSULTING GROUP SZKOLENIA, FINANSE, KONSULTING, REKRUTACJA TOMASZ NOWICKI w ramach Poddziałania 1.2.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Celem głównym projektu jest poprawa sytuacji na rynku pracy lub umożliwienie wejścia na rynek pracy grupie obejmującej 156 osób młodych (70K/86M) w wieku 18-29 lat, pozostających bez pracy (min. 60% biernych zawodowo) oraz tzw. ubogich pracujących, zamieszkujących w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego w województwie śląskim, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu - tzw. młodzież NEET, z wyłączeniem grupy określonej dla trybu konkursowego w Poddziałaniu 1.3.1.

Główne rezultaty, które zostaną osiągnięte dzięki realizacji projektu:

- uzyskanie kwalifikacji przez min. 70% uczestników projektu po opuszczeniu programu,

- osiągnięcie wskaźnika efektywności zatrudnieniowej na poziomie min. 39% dla osób w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy i min. 54% dla pozostałych osób,

- osiągnięcie wskaźnika efektywności zawodowej na poziomie min 27%.

Udział Uczestników w projekcie jest bezpłatny.

Projekt obejmuje swym zasięgiem województwo śląskie.

Biuro Projektu utworzone na potrzeby realizacji projektu (zapewniające Uczestnikom projektu możliwość osobistego kontaktu z kadrą projektu) znajduje się w:

-  Żorach przy ul. Fabrycznej 10

-  Zawierciu ul. 3 maja 13

Biura czynne są w dni robocze w godzinach 8:00 – 16:00.

Telefon: 32 434 55 49; mail: efs1.2.1@mailplus.pl