• Wysokie kwalifikacje drogą do zatrudnienia

Wysokie kwalifikacje drogą do zatrudnienia”

WND-RPSL.11.03.00-24-0413/17

Projekt jest realizowany w okresie od dnia 01.08.2018 do dnia 31.07.2020 przez:

STOWARZYSZENIE RODZICÓW I NAUCZYCIELI "WSPÓLNOTA RODZINNA" W ŻORACH
        z siedzibą ul. Fabryczna 10, 44-240 Żory
        w partnerstwie z Międzynarodowym Ośrodkiem Szkoleniowym sp. z o.o.
        z siedzibą w Jarząbkowicach 43-252, ul. Kasztanowa 8

Projekt skierowany jest do 288 osób dorosłych, w tym min. 149 kobiet , zgłaszających się z własnej inicjatywy chęć kształcenia formalnego (podnoszenia, uzupełniania kwalifikacji) oraz uczestniczących z własnej inicjatywy w szkoleniach i kursach, uczących się, pracujących lub zamieszkujących na terenie województwa śląskiego.

Do projektu kwalifikują się osoby, które spełniają jeden z poniższych warunków:

• pracują etatowo, bądź na umowę cywilno-prawną;

• są bezrobotne;

• są nieaktywne zawodowo i niezarejestrowane w Urzędzie Pracy;

• uczą się.

Wszystkie osoby muszą zamieszkiwać na obszarze woj. śląskiego.
        Do projektu NIE kwalifikują się osoby, które:

• Prowadzą działalność gospodarczą, są właścicielami przedsiębiorstw pełniącymi funkcje kierownicze, są wspólnikami firm (w tym partnerzy prowadzący regularną działalność w przedsiębiorstwach i czerpiący z niego korzyści finansowe).

SZKOLENIA:

a) Prawo jazdy:

-prawo jazdy kat. C; 20 h zajęcia teoretyczne, 30 h indywidualnych zajęć praktycznych

-prawo jazdy kat. C+E; 25 godz. indywidualnych zajęć praktycznych

-prawo jazdy kat. D; 20 h zajęcia teoretyczne, 60 h indywidualnych zajęć praktycznych,

-kwalifikacja wstępna przyśpieszona; 130 h zajęcia teoretyczne, 8 h praktyk jazdy indywidualnej i 2 h jazdy w warunkach specjalnych na płycie lub równoznaczna 1 h w symulatorze.

Powyższe szkolenia skończą się egzaminem WORD

b) Szkolenia językowe (angielski lub niemiecki) na różnych poziomach zaawansowania w wymiarze 180 h zakończone międzynarodowym egzaminem TOEIC lub TOEFL lub , niemieckiego WIDAF

c) Szkolenia z zakresu cyfrowych kwalifikacji zawodowych:

- ECDL Base - przygotowujący do powszechnie uznawanego egzaminu certyfikowanego. Szkolenie obejmuje wszystkie 4 moduły (B1-B4);

- ECDL Standard - przygotowujący do powszechnie uznawanego egzaminu certyfikowanego. Szkolenie obejmuje zagadnienia wchodzące w zakres ECDL Base oraz trzy dowolnie wybrane z modułów S1-S9.

- ECDL Advanced - przygotowujący do powszechnie uznawanego egzaminu certyfikowanego.

Dodatkowo szkolenia z zakresu:

- Tworzenia stron WWW- 35 h

-Tworzenia aplikacji internetowych- 30 h

- Projektowania z wykorzystaniem programu „AUTOCAD” 35 h,

- Projektowania z wykorzystaniem programu „PHOTOSHOP”- 35 h.

- Szkolenia językowe - j. angielski,  j.niemiecki ( dwa moduły po 60 h), grupy: początkująca, średniozaawansowana, zaawansowana.

d) Kurs Europejskich przepisów prawa jazdy w transporcie kołowym - 36 godzin. Kurs kończy się egzaminem i certyfikatem IEES.

e) Szkolenie Taktyka i technika w przypadku aktu bandytyzmu (144 os) -. 16 godzin. Szkolenie kończy się Certyfikatem Stowarzyszenia Instruktorów Służb Mundurowych.

Uczestnicy muszą wybrać język angielski oraz dowolną ilość szkoleń zawodowych.

Szkolenia są całkowicie BEZPŁATNE