• Książka była lepsza?

• Książka była lepsza? - to akcja skierowana do młodych ludzi, zastanawiających się nad sensem sięgania po "słowo pisane" w erze multimediów. W Miejskiej Bibliotece z Żorach, uczniowie klasy 1 b LO mieli okazję do dyskusji na temat przenikających się wzajemnie światów książki i filmu. Spotkanie poprowadził krytyk filmowy i komiksowy Jakub Demiańczuk.

• Siła, odwaga, solidarność - Nasi uczniowie przeciwko przemocy wobec kobiet!

• 25 listopada na Hali Sportowej w Żorach rozegrany został halowy turniejpiłki nożnej pod hasłem „Gramy dla Kobiet”. Na boisku zmierzyły siędrużyny, których członkowie na co dzień pomagają osobom doświadczającymprzemocy. Na trybunach zasiedli nasi uczniowie klasy 2 Technikum Fotograficznego i Multimediów, kibicując drużynom, którzy na co dzień zawodowo zajmują się problematyką przemocy w rodzinie - policjanci, kuratorzy, sędziowie, pracownicy MOPSU.

Po meczu nasi uczniowie z klasy 2 TF przeszli ulicami miasta, gdzie rozdawali ulotki informacyjne orazprzypinali białe wstążki . Na specjalne zaproszenie uczniowie udali się na Komendę Miejskiej Policji, gdzie mieli okazję poznać pracę mundurowych od zaplecza. Nie zabrakło również atrakcji.

• Wycieczka do Gdańska

• INFORMACJA O WYCIECZCE dydaktyczno – krajoznawczej do Gdańska

1. Trasa wycieczki: Żory - Gdańsk - Żory

2. Termin wycieczki: 19.11.2022 – 23.11.2022