• Warsztaty chemiczne

• Przed Świętami trochę odrabiania zaległości. Oto kilka zdjęć z odbytych w naszej szkole warsztatów z chemii prowadzonych przez dr Martę Rogalską z Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach.

• Jarmark świąteczny w obiektywie

• Jarmark szkolny, który odbył się w dniach 4-13 grudnia, był wyjątkowym wydarzeniem pełnym kolorów, radości i twórczego ducha. Od pierwszego dnia uczniowie i nauczyciele mogli zakupić niesamowitą gamę ręcznie robionych przedmiotów, w tym ozdoby świąteczne, biżuterię, małe rękodzieła oraz wyjątkowe dzieła sztuki. Nie obyło się też bez małego "conieco" i przerwę można było umilić sobie czymś słodkim!

• Spotkanie Wolontariuszy

• Jesteśmy wdzięczni za partnerską postawę i gotowość do wspierania inicjatyw, które mają pozytywny wpływ na działania charytatywne. Dzięki hojności Banku Spółdzielczego możemy kontynuować naszą misję wolontariatu i tworzyć wartość dla naszej społeczności. Właścicielowi pizzerii dziękujemy za wsparcie, które przyczyniło się do uświetnienia tego spotkania w kręgu wolontariuszy.

• Wspomnień czar

• Obchody 30-lecia dawno już za nami, ale dalej mamy je w pamięci. Filmowa relacja z obchodów jubileuszu 30-lecia szkoły. Zapraszamy do oglądania.

• Pomagamy dzieciakom z domu dziecka

• Zapraszamy klasy do włączenia się w akcję charytatywną na rzecz dzieci z domu dziecka w Mikołowie. Zbiórka jest także słodyczy, prosimy o robienie paczek po 7 sztuk słodyczy i przynoszenie do sekretariatu.

• Zapraszamy na koncert

• 9 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbędzie się koncert charytatywny na rzech żorskiego hospicjum. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wsparcia hospicjum.

• Spotkanie z Mikołajem

• Jako że Mikołaj 6 grudnia to bardzo zapracowany gość.. a w szkole ma być cicho sza! Matury piszą.. Mikołajowi jednak to w ogóle nie przeszkadzało. Jak zwykle był w wyśmienitej formie podobnie zresztą jak cała jego ekipa i przyszedł z wizytą 5 grudnia.

• Wspomnień czar!

• W pierwszym semestrze roku szkolnego 2023/2024 uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Marciniec oraz p. Tomasza Orzyszka  wzięli udział w zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży obozie szkoleniowym Euro Week – Szkoła Liderów w Lądku Zdroju.

Głównym założeniem programu Euro Week, współfinansowanego przez Unię Europejską, jest doskonalenie umiejętności  prowadzenia konwersacji w języku angielskim, a także umożliwienie młodym ludziom startu w życie demokratycznego społeczeństwa współczesnej Europy poprzez rozwijanie cenionych w dzisiejszym świecie umiejętności społecznych: autoprezentacji, przewodzenia i pracy w zespole.

Codzienne zajęcia, w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń, wymagały od uczestników sporego wysiłku intelektualnego oraz pracy nad zadaniami rozwijającymi umiejętności społeczne i językowe, m.in.: umiejętność dyskusji (udział w debacie oksfordzkiej), współpracy, podziału ról i obowiązków, budowania zaufania w grupie, dobrej organizacji pracy. Zajęcia odbywały się w języku angielskim i języku polskim a uczniowie zostali przeszkoleni w takich tematach jak: Poznaj Unię Europejską, Praca i motywacja w grupie, Poznawanie kultur świata, Prowadzenie prezentacji, Wolontariat.

Znaleźliśmy też czas na piesze wycieczki po Lądku Zdroju. Podziwialiśmy przepiękną panoramę miasta i okolicznych gór. Lądek-Zdrój położony jest w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w Sudetach Wschodnich, w dolinie rzeki Białej Lądeckiej. W piękny, słoneczny dzień – w sobotę wybraliśmy się na wycieczkę w góry. Zdobyliśmy szczyt Trojak – rozległy szczyt w Górach Złotych, w Sudetach Wschodnich, wznoszący się nad Lądkiem-Zdrojem. Trojak mierzy 766 m n.p.m.  Na szczycie robiliśmy zdjęcia na wspaniałym punkcie widokowym, z którego rozciąga się widok na niemal całą Kotlinę Kłodzką.

Jak co roku warsztaty były prowadzone przez doświadczonych wolontariuszy z różnych stron świata: Peru, Gruzji, Kolumbii, Palestyny . Prowadzący, wykorzystując prezentacje multimedialne bądź krótkie filmy, starali się przybliżyć uczestnikom kraje, z których pochodzą. Uczyli narodowych tańców i piosenek. Uczestnicząc w zajęciach i wycieczkach pieszych uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności językowe. Była to najlepsza lekcja konwersacji.
            Udział w programie Euro Week był dla naszych uczniów cennym doświadczeniem, a zdobytą podczas obozu wiedzę na pewno wykorzystają w przyszłości.

• Kibicujemy podczas meczu!

• Oto ostatnie przeżycia z Ogólnopolskiej Kampanii Biała Wstążka. Mamy okazję podzielić się radością po ekscytującym meczu siatkówki, w którym podziwialiśmy sprawność i umiejętności policjantów, strażaków, kuratorów sądowych, a także asystentów rodzinnych, Oprócz tego uczestniczyliśmy w spotkaniu z Dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, panią Joanną Kowalkowską. Było one doskonałą okazją do poszerzenia naszych horyzontów, zrozumienia siebie i innych oraz znalezienia motywacji do dalszego działania. Pani dyrektor podzieliła się z nami swoim doświadczeniem i mądrością, pomagając nam odnaleźć własną drogę do sukcesu. Niech ta lekcja będzie dla nas inspiracją do działania, do dążenia do celów oraz do rozwijania naszego potencjału.

• Wyjazd do Oświęcimia

• Czas zadumy, czas refleksji. W listopadzie grupa naszej młodzieży odwiedziła dzisiaj teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w spotkaniu z byłym więźniem obozu, panem Bogdanem Bartnikowskim. To lekcja historii, a zarazem hołd oddany tym, którzy cierpieli, tym, którzy w bestialski sposób byli mordowani. To także wiara w to, że przyjdzie taki czas, kiedy nienawiść i pogarda zostaną zastąpione przez miłość i szacunek.