• Wernisaż wystawy Prime Time Łódź

• Nowa galeria Wernisaż wystawy Prime Time Łódź została dodana do albumu fotograficznego

W piątek, 1 marca w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi odbył się wernisaż wystawy Prime Time - najlepsze dyplomy licencjackie i magisterskie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Na wystawie był też prezentowany dyplom magisterski naszej nauczycielki Klaudii Dębiec - a wystawę 2 tygodnie temu (16 lutego) odwiedzili również nasi uczniowie z 1 i 2 klasy foto na wycieczce w Łodzi

• Spotkanie z wolontariuszami schroniska dla zwierząt!

• Już 28 lutego zapraszamy poszczególne klasy na spotkanie z wolontariuszami schroniska dla zwierząt bezdomnych w Rybniku!

Miejsce: Aula szkolna

Podczas spotkania:

• Dowiecie się więcej o pracy schroniska i wolontariuszy.
            • Poznacie zwierzęta, które czekają na nowy dom.
            • Będziecie mieli okazję zadać pytania wolontariuszom.

Zwieńczeniem programu będzie rozdanie upominków dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie "Malowane Szanse - Zwierzaki szukające domu".

Zapraszamy wszystkich do udziału!

Pamiętajmy: Zwierzęta to nie zabawki! Adoptujmy zwierzęta ze schroniska!

• Migawki z malowania światłem

• "Fotografia nie istnieje bez światła.
            Fotograf, by je oddać, musi nauczyć się rozpoznawać jego intensywność, kąt padania, kolor, stopień rozproszenia, nauczyć się nim operować. Klasy fotograficzne ćwiczyły ostatnio co można uzyskać poprzez "malowanie światłem" z długim czasem naświetlania.
            Wykazali się nie lada kreatywnością, a o to kilka prac

• Zbiórka elektrośmieci

• Zapraszamy do udziału w naszej zbliżającej się zbiórce elektrośmieci, która odbędzie się w dniach od 15.02 - 20.02 br. w naszej szkole. Co zbieramy - zużyty sprzęt AGD oraz baterie i akumulatory.

• Walentynkowa skrzynka

• Zbliża się dzień zakochanych, a co za tym idzie - czas na wyrażanie uczuć i drobne gesty serca! W związku z nadchodzącym Walentynkami, mamy dla Was propozycję, która pozwoli Wam wyrazić swoje sympatie w sposób kreatywny i uroczy.

W szkole w dniach 12.02-14.02 zostanie ustawiona specjalna skrzynka walentynkowa, gdzie będziecie mieli okazję wrzucić swoje walentynkowe kartki, listy dla swoich przyjaciół, kolegów czy koleżanek. To doskonały sposób, aby wyrazić swoje uczucia i sprawić komuś uśmiech na twarzy w ten wyjątkowy dzień.

• Konkurs plastyczny

• Zapraszamy młodzież do udziału w naszym wyjątkowym konkursie plastycznym, mającym na celu pomoc zwierzętom ze schroniska. Przez sztukę możemy sprawić, że ich życie stanie się lepsze!

​​​​​​​Naszymi bohaterami jest 10 wspaniałych piesków, namaluj swoją wizję uroczego pieska bazując na fotografiach zwierząt

• OGŁOSZENIE o naborze!

• Wraz z Nowym Rokiem 2024 rozpoczynamy w naszej szkole projekt europejski w ramach programu eTwinning. Chętni uczniowie klas fotograficznych będą mieli okazję współpracować z rówieśnikami z Włoch, Grecji oraz Tunezji."Uwaga na zdjęcie" taki tytuł ma nasz projekt. Jego celem jest ukazanie potęgi obrazu i podniesienie świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw manipulacji obrazem. Uczniowie będą pracować nad reklamą, fotografią prasową i influencerami. Projekt ten umożliwi im między innymi spotkanie z profesjonalistami z dziedziny obrazu lub marketingu. Krótki film dotyczący szkód, jakie mogą powodować media społecznościowe, zakończy działania realizowane przez czas trwania projektu. Przewidujemy zakończenie działań z końcem roku 2024.Osoby chętne do wzięcia udziału w projekcie proszone są o zgłoszenie się do pani Katarzyny Marciniec

• Podsumowanie akcji BohaterON

• Nasza szkoła otrzymała dyplom uczestnictwa w akcji BohaterON w Twojej Szkole 2023, która upamiętniła 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

W ramach sześciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek i listów z życzeniami. Od 2016 roku w działania edukacyjne - BohaterON w Twojej Szkole - zaangażowało się ponad 10 000 przedszkoli, szkół i placówek dla dzieci i młodzieży. Niemal 1 800 0000 uczniów z Polski oraz polskich placówek za granicą wzięło udział w naszych lekcjach z zakresu historii i edukacji patriotycznej. Ponadto, blisko 500 nauczycieli uczestniczyło w warsztatach i seminariach. Akcja "BohaterON w Twojej Szkole 2023" była realizowana jest pod patronatem honorowym i finansowana ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

• Warsztaty chemiczne

• Przed Świętami trochę odrabiania zaległości. Oto kilka zdjęć z odbytych w naszej szkole warsztatów z chemii prowadzonych przez dr Martę Rogalską z Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach.

• Jarmark świąteczny w obiektywie

• Jarmark szkolny, który odbył się w dniach 4-13 grudnia, był wyjątkowym wydarzeniem pełnym kolorów, radości i twórczego ducha. Od pierwszego dnia uczniowie i nauczyciele mogli zakupić niesamowitą gamę ręcznie robionych przedmiotów, w tym ozdoby świąteczne, biżuterię, małe rękodzieła oraz wyjątkowe dzieła sztuki. Nie obyło się też bez małego "conieco" i przerwę można było umilić sobie czymś słodkim!

• Spotkanie Wolontariuszy

• Jesteśmy wdzięczni za partnerską postawę i gotowość do wspierania inicjatyw, które mają pozytywny wpływ na działania charytatywne. Dzięki hojności Banku Spółdzielczego możemy kontynuować naszą misję wolontariatu i tworzyć wartość dla naszej społeczności. Właścicielowi pizzerii dziękujemy za wsparcie, które przyczyniło się do uświetnienia tego spotkania w kręgu wolontariuszy.

• Wspomnień czar

• Obchody 30-lecia dawno już za nami, ale dalej mamy je w pamięci. Filmowa relacja z obchodów jubileuszu 30-lecia szkoły. Zapraszamy do oglądania.