• Zajęcia kreatywne

• "Zajęcia kreatywne" przeprowadzone podczas Dnia Nauki i Zawodu w naszej szkole wyłoniły prawdziwe talenty naszych uczniów.

• Dzień Nauki i Zawodu!

• Dzień Nauki i Zawodu w Społecznej!

Wczoraj w naszej szkole odbył się Dzień Zawodów i Nauki.

Uczniowie mogli wziąć udział w szeregu zajęć-prelekcji, które prowadzone były przez wybitnych ekspertów w swoich dziedzinach.

Tematy wykładów:

- "W ZDROWYM CIELE ZDROWY MÓZG! JAK ZADBAĆ O SWÓJ MÓZG? CIEKAWOSTKI NEUROBIOLOGICZNE." - mgr neurobiologii Natalia Białoń- doktorantka w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu

- "WYKORZYSTANIE APARATURY IT W MEDYCYNIE." - dr hab. inż. Tomasz Pander Profesor Politechniki Śląskiej - Katedra Cybernetyki, Nanotechnologii i Przetwarzania Danych

- "KRYMINALISTYKA" - mgr Krzysztof Sęk

- "KRYPTOGRAFIA" - mgr inż. matematyki Monika Grzesica

- "KREW. OZNACZANIE GRUPY KRWI." - lek. med. Małgorzata Szyndler - specjalista anestezjolog

- "JAK ZOSTAĆ DOBRYM PROGRAMISTĄ" - mgr informatyki - programista Jarosław Dutka

- "ZAJĘCIA KREATYWNE - Krajobraz w krajobrazie" - lic. Marta Taras

• Wycieczka maj 2022

• Czy praca z grupą turystów jest prosta?

W zeszły piątek grupa klas turystycznych wybrała się na wycieczkę dydaktyczną do Krakowa. Grupa nabywała umiejętności pracy z mapą, mikrofonem, dbania o grupę, opieki nad nią i zagospodarowania czasu wolnego.

Uczniowie zostali podzieleni trasą, którą sami musieli opracować a następnie omówić przed całą grupą.

Nasi Fotografowie z klasy 1 też nie próżnowali. Uczniowie odwiedzili Muzeum Fotografii, gdzie uczestniczyli w warsztatach pod okiem wykwalifikowanych fachowców. Podczas pobytu w Krakowie odbywali ćwiczenia praktyczne. Uczniowie zapoznali się z zasadami fotografii architektonicznej, aby jak najwierniej oddać obiekt architektoniczny lub też stworzyć własną interpretację danego dzieła architektonicznego.

• Dzień Sportu i Zdrowego Odżywiania!!

Dzień Sportu i Zdrowego Odżywiania 2022 . W tym roku bawimy się na "Śmieszku", współorganizatorami eventu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wydział Promocji i Kultury z Urzędu Miasta.

Za pomoc i udzielone wsparcie dziękujemy panu dyrektorowi MOSIR-u Markowi Utracie oraz panu kierownikowi z Wydziału Kultury i Promocji Adrianowi Lubszczykowi .Do zobaczenia 31 maja.

• Najważniejsza integracja!

• W czwartkowym spotkaniu uczniów naszej szkoły w pizzerii "U Wąsa" sprzyjał nie tylko unoszący się w powietrzu zapach wypiekanego ciasta, ale także aura społecznej integracji i dialogu. Dziękujemy sponsorowi - właścicielowi lokalu - za przygotowanie wyśmienitego poczęstunku dla naszych wolontariuszy!

Właściciel tego lokalu wykazał się niezwykłą hojnością i dobrocią. Dziękujemy za okazaną gościnność!

• Wolontariat w Społecznej!

• Zespół Szkół Społecznych aktywnie wspiera swoimi działaniami takie placówki jak Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żorach, Hospicjum, Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Rybniku.