• Wysokie kwalifikacje drogą do zatrudnienia
      •  

         

         

        REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

        Wysokie kwalifikacje drogą do zatrudnienia”

        WND-RPSL.11.03.00-24-0413/17

         

        §1

        CHARAKTERYSTYKA PROJEKTU

        1. Projekt „„Wysokie kwalifikacje drogą do zatrudnienia” WND-RPSL.11.03.00-24-0413/17 współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej XI Wzmocnienie potencjału edukacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Działanie 11.3 Dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy –kształcenie zawodowe osób dorosłych.

         

        2. Realizującym projekt jest

        STOWARZYSZENIE RODZICÓW I NAUCZYCIELI "WSPÓLNOTA RODZINNA" W ŻORACH
        z siedzibą ul. Fabryczna 10, 44-240 Żory w partnerstwie z Międzynarodowym Ośrodkiem Szkoleniowym sp. z o.o.
        z siedzibą w Jarząbkowicach 43-252, 
        ul. Kasztanowa 8.

        3. Projekt jest realizowany w okresie od dnia 01.08.2018 do dnia 31.07.2020

        4. Dla potrzeb realizacji Projektu używane w niniejszym regulaminie określenia przyjmują następujące brzmienie:

        Projekt - projekt „Wysokie kwalifikacje drogą do zatrudnienia” nr WND-RPSL.11.03.00-24-0413/17

        Kandydat/Kandydatka - osoba, która złożyła dokumenty rekrutacyjne do udziału w projekcie w okresie rekrutacji.

        Uczestnik/Uczestniczka – osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat w chwili przystąpienia do Projektu i która podpisała Umowę uczestnictwa, korzystająca z interwencji EFS

        Osoby z niepełnosprawnościami – osoby niepełnosprawne w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.), a także osoby z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2011r. Nr 231, poz. 1375);

        Szkolenie zawodowe/kursy zawodowe – szkolenia, będące elementem wsparcia uczestników projektu, kończące się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu, potwierdzającego nabyte kwalifikacje w rozumieniu wytycznych Ministra Infrastruktury i Rozwoju w zakresie monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020.

        EFS – Europejski Fundusz Społeczny;

        EFRR – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego;

         

        5. W ramach projektu prowadzony będzie bezpłatny cykl szkoleniowy obejmujący następujące formy wsparcia:

        - język angielski/niemiecki zawodowy

        - prawo jazdy kat. C

        - prawo jazdy kat. C + E

        - prawo jazdy kat. D

        - ECDL Base - 4 moduły

        - ECDL Standard - trzy dowolniewybrane z modułów S1-S9.

        - ECDL Advanced

        - Tworzenie stron www

        - Tworzenie aplikacji internetowych

        - Kurs Europejskich przepisów prawa jazdy w transporcie kołowym

        - Szkolenie Taktyka i technika w przypadku aktu bandytyzmu
         

        §2

        REKRUTACJA I WARUNKI UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

        1. Projekt skierowany jest do 288 osóbdorosłych, w tym min. 149 kobiet , zgłaszających się z własnej inicjatywy chęć kształcenia formalnego (podnoszenia, uzupełniania kwalifikacji) oraz uczestniczących z własnej inicjatywy w szkoleniach i kursach, uczących się, pracujących lub zamieszkujących na terenie województwa śląskiego.

        W projekcie nie mogą uczestniczyć osoby prowadzące działalność gospodarczą, właściciele przedsiębiorstw pełniący funkcje kierownicze, wspólnicy w tym partnerzy prowadzący regularną działalność w przedsiębiorstwach i czerpiący z niego korzyści finansowe).

        2. Proces rekrutacji do udziału w projekcie rozpocznie się w wrześniu 2018r i będzie prowadzona w sposób ciągły aż do czasu uzyskania wymaganej liczby uczestników ( 288 ) na liście rekrutacyjnej.

        3. Rekrutacja zostanie przeprowadzona zgodnie z polityką równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020 oraz z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

        4. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie składają zgłoszenia:

        - osobiście – w biurze projektu, w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy biura,

        - za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres biura projektu: STOWARZYSZENIE RODZICÓW I NAUCZYCIELI "WSPÓLNOTA RODZINNA" W ŻORACH z siedzibą ul. Fabryczna 10, 44-240 Żory lub Międzynarodowy Ośrodek Szkoleniowy sp. z o.o. ul. Przemysłowa 1, 44-268 Jastrzębie Zdrój

         

        - za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres efs11.3@mailplus.pl - w przypadku dokumentów rekrutacyjnych złożonych za pośrednictwem poczty elektronicznej, Kandydat zobowiązany jest dostarczyć osobiście lub na pośrednictwem poczty tradycyjnej oryginalne dokumenty rekrutacyjne do biura projektu - liczy się data wpływu dokumentów do biura projektu.

        5. Dokumenty rekrutacyjne wymagane na etapie rekrutacji do projektu (zgodnie z wzorami stanowiącymi załączniki do niniejszego Regulaminu):

        a) formularz rekrutacyjny wraz z oświadczeniami

        c) orzeczenie o niepełnosprawności - w przypadku osób z niepełnosprawnościami

        d) zaświadczenie z PUP – w przypadku osób zarejestrowanych jako bezrobotne

        6. Wzory dokumentów dostępne w biurze projektu, na stronie internetowej www.szkoladlaws.edupage.org w zakładce Projekty unijne,a także przesyłane pocztą tradycyjną lub elektroniczną na życzenie osób zainteresowanych.

        7. Podczas składania dokumentów rekrutacyjnych Kandydaci winni mieć ze sobą dowód osobisty w celu weryfikacji danych. W przypadku jego nieokazania bądź dostarczenia dokumentów drogą pocztową, e-mailem obligatoryjna weryfikacja zgodności danych nastąpi podczas podpisywania umowy uczestnictwa w projekcie.

        8. Dokumenty zgłoszeniowe należy wypełnić, opatrzyć datą i czytelnie podpisać. W przypadku konieczności skreślenia, obok skreślenia należy postawić parafkę. Kopie załączonych dokumentów winny być potwierdzone klauzulą „za zgodność z oryginałem”, opatrzone datą i podpisem.

        9. Organizator zastrzega, iż wypełnienie i złożenie dokumentów rekrutacyjnych nie jest jednoznaczne z przyjęciem do uczestnictwa w projekcie.

        10. Złożone przez Kandydatów zgłoszenia nie podlegają zwrotowi.

        11. Kwalifikacji Uczestników dokona Koordynator oraz Specjalista ds. promocji i rekrutacji.

        12. Etapy oceny dokumentów Kandydatów:

        a) Ocena kryteriów formalnych i dostępu do projektu polegająca na sprawdzeniu:

        - poprawności i kompletności złożonych dokumentów,

        - spełniania kryteriów wymienionych w §2 pkt. 1 niniejszego Regulaminu.

        Niespełnienie przez Kandydata kryteriów jest równoznaczne z negatywnym wynikiem oceny formalnej i skutkować będzie niezakwalifikowaniem zgłoszenia Kandydata do oceny merytorycznej.

        b) Ocena merytoryczna polegająca na przyznaniu dodatkowych punktów Kandydatom/kom spełniającym następujące kryteria:

        - Osoby z niepełnosprawnościami +10 pkt.

        - osoby powyżej 50 r.ż. +5pkt.

        - kobiety + 5 pkt.

        - os. o niskich kwalifikacjach + 3 pkt.

        - os. pozostające bez zatrudnienia + 2 pkt.-

        Ze względu na preferencje dla kobiet, zostanie ustalony limit miejsc dla mężczyzn, po osiągnięciu którego będą przyjmowane jedynie kobiety.

        Rekruter osobiście w biurze projektu bądź telefonicznie dodatkowo omówi z kandydatem jego potrzeby szkoleniowe.

        Weryfikacja merytoryczna osób zostanie przeprowadzona przez lektora/Specjalistę ds. informacji na podstawie rozmowy oraz testu. Średnio przewidziano 2h indywidualnego wsparcia na uczestnika/-czkę. Weryfikacja jest niezbędna celem dopasowania poziomu szkolenia do umiejętności uczestnika.

        Weryfikacja będzie odbywać się w biurze projektu lub niestacjonarnie (zależy od grupy docelowej do ON możliwy dojazd).

        W sytuacji, gdy okaże się, że uczestnik posiadać będzie cześć kwalifikacji zostanie on tylko skierowany na część szkolenia - konkretny moduł uzupełniający.

        14. Sporządzona zostanie lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie w podziale na płeć, która będzie dostępna w biurze projektu. Do udziału w projekcie zakwalifikowanych zostanie 288 Kandydatów (w tym min. 149 kobiet) z największą liczbą punktów. Kolejność na listach będzie zgodna z punktacją w p. 13 b.

        15. W przypadku, gdy więcej uprawnionych do wsparcia Kandydatów/-tek uzyska jednakową liczbę punktów, decydować będzie termin wpływu dokumentów rekrutacyjnych do biura projektu. W przypadku złożenia dokumentów rekrutacyjnych drogą elektroniczną i późniejszym dostarczeniu ich oryginałów pod uwagę brana będzie data wpłynięcia na pocztę mailową.

        16. O wynikach rekrutacji Kandydaci/-tki zakwalifikowani do projektu zostaną poinformowani drogą telefoniczną, pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

        17. Spośród osób, które spełniają kryteria formalne, ale nie zostały zakwalifikowane do uczestnictwa w projekcie z powodu uzyskania zbyt małej liczby punktów na etapie oceny, zostanie utworzona lista rezerwowa. Osoby z największą liczbą punktów z listy rezerwowej będą kwalifikowane kolejno do udziału w Projekcie w przypadku rezygnacji z udziału w nim osób z listy podstawowej.

        18. Do skreślenia Kandydata z listy rankingowej może dojść w przypadku podania przez niego nieprawdziwych danych, złożenie fałszywych oświadczeń, rezygnacji uczestnika, odmowy podpisania umowy uczestnictwa itp.

        19. Po zakwalifikowaniu do udziału w projekcie, Uczestnicy podpisują umowę uczestnictwa w projekcie, zobowiązującą do uczestnictwa z minimum 80% frekwencją w zajęciach szkoleniowych (prawo jazdy i kwalifikacja wstępna przyśpieszona 100% zajęć praktycznych) oraz regulującą inne prawa i obowiązki Uczestnika projektu

        §3

        ORGANIZACJA WSPARCIA

        1. W ramach projektu przewidziano następujące formy:

        a) Prawo jazdy:

        -prawo jazdy kat. C; 20 h zajęcia teoretyczne, 30 h indywidualnych zajęć praktycznych

        -prawo jazdy kat. C+E; 25 godz. indywidualnych zajęć praktycznych

        -prawo jazdy kat. D; 20 h zajęcia teoretyczne, 60 h indywidualnych zajęć praktycznych,

        -kwalifikacja wstępna przyśpieszona; 130 h zajęcia teoretyczne, 8 h praktyk jazdy indywidualnej i 2 h jazdy w warunkach specjalnych na płycie lub równoznaczna 1 h w symulatorze.

        Powyższe szkolenia skończą się egzaminem WORD

        b) Szkolenia językowe (angielski lub niemiecki) na różnych poziomach zaawansowania w wymiarze 180 h zakończone międzynarodowym egzaminem TOEIC lub TOEFL lub , niemieckiego WIDAF

         

        c) Szkolenia z zakresu cyfrowych kwalifikacji zawodowych:

        - ECDL Base - przygotowujący do powszechnie uznawanego egzaminu certyfikowanego. Szkolenie obejmuje wszystkie 4 moduły (B1-B4);

        - ECDL Standard - przygotowujący do powszechnie uznawanego egzaminu certyfikowanego. Szkolenie obejmuje zagadnienia wchodzące w zakres ECDL Base oraz trzy dowolnie wybrane z modułów S1-S9.

        - ECDL Advanced - przygotowujący do powszechnie uznawanego egzaminu certyfikowanego.

        - Tworzenie stron www - 35 h

        - Tworzenie aplikacji internetowych - 30 h

         

        d) Kurs Europejskich przepisów prawa jazdy w transporcie kołowym - 36 godzin. Kurs kończy się egzaminem i certyfikatem IEES.

        - Szkolenie Taktyka i technika w przypadku aktu bandytyzmu (144 os) -. 16 godzin. Szkolenie kończy się Certyfikatem Stowarzyszenia Instruktorów Służb Mundurowych.

         

        2. Uczestnik winien być dyspozycyjny na okres trwania projektu ze względu na organizację terminów form wsparcia, które mogą ulegać zmianie do czego Organizator zastrzega sobie prawo.

        3. Poszczególne formy wsparcia odbędą się w terminach wyznaczonych przez Organizatora.

        4. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu poszczególnych zajęć planowanych w Projekcie z przyczyn niezależnych od niego.

        5. Uczestnicy projektu zobowiązani są do:

        a) uczestnictwa w minimum 80% w każdej z form wsparcia (100% zajęć praktycznych na kursach prawa jazdy i kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej),

        b) przestrzegania niniejszego Regulaminu,

        c) regularnego, punktualnego i aktywnego uczestnictwa w zajęciach w terminach i miejscach wyznaczonych przez Organizatora projektu,

        d) każdorazowego potwierdzenia swojej obecności na zajęciach poprzez złożenie podpisu na przedkładanej liście obecności,

        e) rzetelnego przygotowywania się do zajęć,

        f) wypełniania ankiet związanych z realizacją Projektu i monitoringiem jego późniejszych rezultatów w czasie trwania projektu i po jego zakończeniu,

        g) przystąpienia po zakończeniu szkolenia/kursu zawodowego do egzaminu sprawdzającego nabyte kwalifikacje językowe i zawodowe,

        h) informowania o ewentualnych zmianach danych w dokumentacji rekrutacyjnej i umowie uczestnictwa w Projekcie,

        i) udzielania wszelkich informacji związanych z uczestnictwem w projekcie instytucjom zaangażowanym we wdrażanie Działania 11.3 w tym Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy w Katowicach,

        7. W trakcie uczestnictwa w projekcie Uczestnik jest uprawniony do otrzymania:

        - certyfikatu potwierdzającego nabyte kwalifikacje po pozytywnym wyniku egzaminu (jeżeli dotyczy),

        - jednorazowego przystąpienia do egzaminu w WORD (jeśli dotyczy)

        8. Uczestnik projektu może maksymalnie opuścić bez usprawiedliwienia 20% zajęć szkoleniowych z wyjątkiem prawa jazdy C, C+E i kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, gdzie jest wymóg 100% obecności). W przypadku przekroczenia dopuszczalnego limitu nieobecności z nieuzasadnionych przyczyn, Uczestnik zostanie uznany za osobę rezygnującą z udziału w projekcie. W trakcie uczestnictwa w przewidzianych projektem formach wsparcia obowiązuje zakaz spożywania alkoholu oraz innych substancji odurzających. Palenie tytoniu jest możliwe tylko w czasie przerwy w miejscach do tego wyznaczonych.

         

        § 4

        REZYGNACJA I WYKLUCZENIE Z PROJEKTU

        Zasady rezygnacji i wykluczenia z Projektu.

        1.  Organizator zastrzega sobie prawo skreślenia Uczestnika z listy Uczestników Projektu w następujących przypadkach:

        - naruszenia przez Uczestnika postanowień Regulaminu,

        - rażącego naruszenia porządku organizacyjnego podczas szkoleń oraz zasad dobrego wychowania,

        - opuszczenia przez Uczestnika bez usprawiedliwienia ponad 20% czasu (godzin) zajęć szkoleniowych lub w przypadku prawa jazdy C, C+E, kwalifikacji wstępnej przyspieszonej opuszczenia wymaganej 100% obecności,

         

        2.Uczestnik, który został zakwalifikowany do udziału w Projekcie i rozpoczął w nim udział, może zrezygnować z uczestnictwa.

        3.   Rezygnacja z udziału w projekcie następuje poprzez złożenie pisemnego oświadczenia, które winno być złożone bez zbędnej zwłoki.

        4.   W przypadku rezygnacji osoby pierwotnie zakwalifikowanej, do projektu zostanie zakwalifikowana kolejna osoba z listy rezerwowej.

         

        §5

        INNE POSTANOWIENIA

        1.   Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia obowiązuje przez cały okres trwania projektu.

        2.   Sprawy nieuregulowane niniejszym Regulaminem rozstrzygane są w sposób ostateczny przez Koordynatorkę Projektu w tym w oparciu o wytyczne dla instytucji biorących udział we wdrażaniu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny).

        3.   Organizator zastrzega sobie prawo zmian niniejszego Regulaminu lub wprowadzenia dodatkowych postanowień w uzasadnionych przypadkach, zwłaszcza w sytuacji: zmiany warunków realizacji projektu, zmiany warunków umowy z Instytucją Pośredniczącą – Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach, zmiany dokumentów programowych lub wytycznych.