• Gram w Zielone
      • O pracowni Gram w Zielone

Pracownia ta powstała dzięki:

• dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Środki pozyskane w ramach konkursu z WFOŚ i GW w Katowicach w wysokości 30 000 zł zostały przeznaczone na zakup:

- sprzętu multimedialnego

- mebli

- pomocy dydaktycznych.

• wykorzystaniu środków własnych organu prowadzącego szkoły, czyli Stowarzyszenia Rodziców i Nauczycieli w wysokości ponad 9.000 zł, które przeznaczono głównie na remont sali,
        • wsparciu, które otrzymaliśmy od Państwa Fiziów w postaci pulpitu do mikroskopowania i przeprowadzania doświadczeń.

Nowoczesna pracownia będzie wykorzystywana na zajęcia dydaktyczne, pozalekcyjne oraz organizację imprez o charakterze popularno-naukowym.

Uroczyste otwarcie pracowni

W dniu 10 października w naszej szkole dokonano oficjalnego otwarcia pracowni ekologicznej „Gram w zielone” nagrodzonej w konkursie Zielona Pracownia 2019 ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W uroczystościach wzięli udział goście z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach na czele z Prezesem Zarządu Panem Adamem Lewandowskim, Pani Ewa Gawęda orędowniczka inicjatyw lokalnych, Prezes Stowarzyszenia Rodziców i Nauczycieli Pan Roman Szyndler oraz Członek Zarządu Pani Magdalena Sojka, przedstawiciele nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Po uroczystym przecięciu wstęgi wszyscy goście zajęli miejsca w pracowni, gdzie zostali powitani przez opiekuna sali Panią Ilonę Wala.

W następnej kolejności Pani Ilona Wala przedstawiła krótką historię powstania nowoczesnej pracowni ekologicznej, natomiast uczniowie zaprezentowali wybrane pomoce dydaktyczne.

Po prezentacji goście zostali zaproszeni na drugą część spotkania.