• BIZNES - ŚWIAT

• Nauka będzie realizowana z rozszerzeniem BIZNES I ZARZĄDZANIE, GEOGRAFII I JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Czym jest profil Biznes i Świat?

Profil Biznes i Świat to kierunek zorientowany na rozwój umiejętności niezbędnych w dynamicznym świecie biznesu i globalnej gospodarki. To doskonały wybór dla osób ciekawych świata, zainteresowanych przyrodą i człowiekiem, a także chcących mieć wpływ na przyszłość Ziemi. Połączenie rzetelnej wiedzy z dziedziny ekonomii, finansów i zarządzania z szeroką perspektywą rozumienia współczesnego świata pozwala absolwentom tej klasy na osiągnięcie sukcesu w różnych obszarach zawodowych.

Cele kształcenia:

• Zdobycie dogłębnej wiedzy z zakresu ekonomii, finansów, rachunkowości, zarządzania i marketingu.
        • Zrozumienie otaczającego świata: znajomość procesów zachodzących w przyrodzie i społeczeństwie.
        • Rozwijanie umiejętności analitycznych i rozwiązywania problemów.
        • Nabycie kompetencji językowych w języku polskim i angielskim.
        • Kształtowanie umiejętności pracy w zespole, komunikacji i negocjacji.
        • Adaptacja do zmian: gotowość do zmian na rynku pracy i podejmowania nowych wyzwań.
        • Przygotowanie do podjęcia studiów na kierunkach ekonomicznych, menedżerskich, geograficznych, społecznych, administracja publiczna.
        • Wyposażenie w umiejętności niezbędne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Korzyści dla uczniów:

• Szeroki wachlarz możliwości edukacyjnych i zawodowych: absolwenci mogą kontynuować naukę na prestiżowych uczelniach w Polsce i za granicą, a także od razu rozpocząć pracę w firmach o różnym profilu działalności.
        • Atrakcyjne perspektywy rozwoju kariery: umiejętności nabyte na tym profilu są wysoko cenione przez pracodawców na całym świecie.
        • Możliwość udziału w międzynarodowych projektach i programach wymiany studenckiej.
        • Rozwój osobisty i zawodowy: udział w konkursach, olimpiadach i innych wydarzeniach edukacyjnych pozwala na poszerzenie wiedzy i zdobycie cennych doświadczeń.
        • Satysfakcja z podejmowania trafnych decyzji i budowania swojej przyszłości w oparciu o rzetelną wiedzę i umiejętności.

Profil Biznes i Świat to doskonały wybór dla ambitnych uczniów, którzy chcą kształtować swoją przyszłość w dynamicznym i wymagającym świecie.