• MUZYKA - SCENA - MULTIMEDIA

• Nauka będzie realizowana z rozszerzeniem JĘZYKA POLSKIEGO I JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Przedmioty dodatkowe - obowiązkowe:

• podstawy teorii muzyki - poznanie zależności i zjawisk występujących w muzyce
        • zajęcia z gry aktorskiej - praca nad rolą, ćwiczenia z reżyserem, kształcenie głosu i wymowy, ruch sceniczny
        • zajęcia multimedialne - edycja zdjęć i filmów, projektowanie grafiki komputerowej, autoprezentacja filmowa

Przedmioty nieobowiązkowe:

• nauka gry na pianinie lub gitarze,
        • warsztaty wokalne

Realizacja rozszerzeń może byc inna jeśli znajdzie się grupa chętnych, która będzie liczyła co najmniej 8 osób.

Czym jest profil Muzyka - Scena - Multimedia?

Profil Muzyka - Scena - Multimedia to program nauczania dedykowany młodym ludziom pasjonującym się muzyką, teatrem, filmem i nowymi mediami. To unikalna propozycja łącząca w sobie naukę gry na instrumencie, kształcenie teatralne oraz wprowadzenie do świata multimediów. Absolwenci tego profilu zyskują wszechstronne artystyczne wykształcenie i umiejętności, które otwierają im drzwi do wielu ścieżek kariery.

Cele kształcenia:

• Rozwijanie talentów muzycznych: nauka gry na wybranym instrumencie
        • Odkrywanie tajników teatru: poznawanie różnych form teatralnych, praca nad scenariuszem, reżyserią i grą aktorską.
        • Nabycie umiejętności związanych z tworzeniem i montażem filmów, nagrywaniem dźwięku i grafiką komputerową.
        • Kształtowanie kreatywności i umiejętności wyrażania siebie w różnych formach artystycznych.
        • Przygotowanie do podjęcia studiów na kierunkach związanych z muzyką, aktorstwem, mediami i nowymi technologiami.

Korzyści dla uczniów:

• Szeroki wachlarz możliwości: absolwenci mogą kontynuować naukę na kierunkach artystycznych i technicznych, a także od razu rozpocząć pracę w różnych branżach kreatywnych.
        • Rozwój wszechstronnych umiejętności: umiejętność gry na instrumencie, śpiewu, aktorstwa, tworzenia filmów i multimediów to cenne atuty na rynku pracy.
        • Możliwość udziału w konkursach, festiwalach i innych wydarzeniach artystycznych.
        • Satysfakcja z rozwijania swoich pasji i tworzenia sztuki w różnych formach.

Profil Muzyka - Scena - Multimedia to idealny wybór dla uczniów, którzy:

• Chcą połączyć naukę z pasją do muzyki, teatru i multimediów.
        • Szukają wszechstronnego wykształcenia i możliwości rozwoju w różnych kierunkach.
        • Pragną rozwijać swoją kreatywność i umiejętności artystyczne.
        • Marzą o karierze w branży muzycznej, teatralnej, filmowej lub medialnej.

Dodatkowe informacje:

• W ramach programu nauczania uczniowie mają możliwość nauki gry na różnych instrumentach (np. fortepian, gitara, skrzypce, wokal).
        • Uczniowie uczestniczą w zajęciach teatralnych, podczas których poznają różne techniki aktorskie i reżyserskie.
        • Uczniowie mogą skorzystać z oferty kół zainteresowań związanych z muzyką, teatrem i nowymi mediami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o profilu Muzyka - Scena - Multimedia, zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły.