• Technik programista

• Programowanie to ciekawe zajęcie - ciągłe rozwiązywanie zagadek i problemów w kreatywny sposób. To też żmudna i pracochłonna praca wymagająca zaangażowania i ciągłej nauki.

Programowanie to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Szybki rozwój nowych technologii oraz nowoczesnych urządzeń wymagających specjalistycznego oprogramowania, stawiają nowe wyzwania dla technika programisty, co stwarza bardzo dobre perspektywy pracy i rozwoju absolwentom tego kierunku. Podjęcie nauki w zawodzie technik programista to inwestycja w przyszłość. Programiści są bardzo poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy i mogą podobnie jak informatycy liczyć na wysokie zarobki.

W trakcie nauki uczeń nabędzie umiejętności:

• tworzenia i administracji stronami WWW
        • tworzenia, administracji i użytkowania relacyjnych baz danych
        • programowania aplikacji internetowych
        • tworzenia i administracji systemami zarządzania treścią
        • projektowania, programowania i testowania zaawansowanych aplikacji webowych
        • projektowania, programowania i testowania aplikacji desktopowych
        • projektowania, programowania i testowania aplikacji mobilnych.

Kwalifikacja 1: INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych.

Kwalifikacja 2: INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji.

Przedmioty realizowane w rozszerzeniu:

Język angielski, matematyka lub informatyka

Ponadto dla uczniów technikum proponujemy kursy prowadzone w szkole, takie jak:

• Obsługa kas fiskalnych,
        • Animator czasu wolnego,